"Betlejem jest w nas..."

 

Zmęczeni świąteczną gonitwą po sklepach i przygotowywaniem potraw, zajęci sprzątaniem i przystrajaniem domu czy też rozwieszaniem lampek na balkonie tracimy to, co naprawdę w świętach jest magiczne. Zdarza nam się tak zatopić w obowiązkach, iż zapominamy o prawdziwym duchu świąt.  Skupieni  na różnorakich zadaniach, nim się obejrzymy, nadchodzi Wigilia, a my ledwo możemy ruszyć się z kanapy. A przecież święta to przede wszystkim czas, który mamy spędzać wspólnie z bliskimi; czas, by zatrzymać się w tej pogoni donikąd….

 O tym wszystkim przypomnieli nam w pięknym bożonarodzeniowym przedstawieniu uczniowie klasy I a i II gimnazjum oraz kl. VI a i II szkoły podstawowej. „Betlejem jest w nas” i „Świat potrzebuje miłości” to jego główne przesłania, bo warto, by ludzie zamienili siedem grzechów głównych w siedem pięknych wartości (np. bezinteresowność, pokorę czy skromność) nie tylko w Święta Bożego Narodzenia, ale w każdym czasie.

Tak ciekawy scenariusz przedstawienia wybrała Pani Alicja Namysł, która przygotowała uczniów do występu we współpracy z Panią Małgorzatą Matysik. W przygotowanie dekoracji zaangażował się także Pan Ryszard Burowski.

Po przedstawieniu Pan Dyrektor Wiesław Jedziniak złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas na wspólne spotkanie opłatkowe. W dniu tym odbyło się także wigilijne spotkanie wszystkich pracowników szkoły.