Wielkanocne klimaty w Karpackiej Troi

W okresie przedświątecznym uczniowie klas młodszych (0 - II) wzięli udział w warsztatach malowania pisanek, które odbyły się w Skansenie Karpackiej Troi w Trzcinicy. Dzieci dowiedziały się, że tradycja malowania pisanek sięga już czasów starożytnej Mezopotamii, a najstarsze polskie pisanki pochodzą z X wieku. Każdy uczestnik wycieczki własnoręcznie ozdobił drewniane jajko, wzorując się na najstarszych znaleziskach pisanek zrobionych przez naszych przodków.

 

Ponadto wiele emocji dostarczyły wszystkim zajęcia w Salce Małego Odkrywcy, gdzie dzieci w "magiczny sposób cofnęły się w czasie", poznając dawnych mieszkańców grodu w Trzcinicy. 

Organizatorem wycieczki była Pani Lucyna Rusztowicz, a opiekunami Panie: Maria Gajda, Małgorzata Matysik, Alicja Rączka oraz Urszula Jach-Byczek.