Światowy Dzień Ziemi 2017

Każdego roku w kwietniu obchodzimy tak zwany Dzień Ziemi – ekologiczne święto przypominające o ochronie środowiska naturalnego. Z tej okazji również w naszej szkole apelowaliśmy o to, by dbać o Ziemię - nasz dom.

 

Uczniowie klas 1. gimnazjum przedstawili projekt pn. "I love Bieździedza",  starając się na wiele sposobów ukazać piękno rodzimych stron w aspekcie historycznym oraz przyrodniczym. 

Następnie odbył się proekologiczny quiz, w którym rywalizowali przedstawiciele trzech drużyn (z klas I-III SP; z klas IV-VI SP oraz z klas gimnazjalnych). Pytania - oczywiście dostosowane do wieku i umiejętności uczniów - dotyczyły zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska. Drużyny odpowiedziały poprawnie na 6 spośród 7 zadanych pytań,  co dało im ex aequo  pierwsze miejsce. Pozostali uczniowie mieli także świetną okazję, by sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną.

Gdy zakończyły się zmagania konkursowe, przedstawiciel Nadleśnictwa Kołaczyce wygłosił prelekcję na temat lasów w Polsce.

Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi przygotowały Panie: Lucyna Dorota Rusztowicz oraz Lucyna Rusztowicz.