Uczniowie naszego gimnazjum na konwencji edukacyjno-targowej PTAK WARSAW EXPO 2017

Trzech uczniów naszego gimnazjum: Jonatan Maciejowski (kl. Ia), Tomasz Lechwar (kl. II) oraz Tomasz Mamroł (kl. IIIa) wzięło udział w GOOD GAME EXPO oraz COMIC  - COM, czyli imprezach wchodzących w skład międzynarodowej konwencji edukacyjno - targowej w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 1-4 czerwca 2017 roku. 
Chłopcy stworzyli zespół i podjęli wyzwanie zmierzenia się z najlepszymi przedstawicielami świata gier, komiksów i eksperymentów naukowych. Dzięki temu mieli okazję testowania najnowszego oprogramowania komputerowego, gier, których jeszcze nie ma na rynku polskim, poruszania się po wirtualnej rzeczywistości oraz spotkania ze znanymi youtuberami, aktorami ("Gra o Tron") czy celebrytami. Nasi uczniowie w wielu sytuacjach musieli posługiwać się językiem angielskim, co było dodatkową atrakcją wyjazdu. Uczestniczyli także w wieczornej premierze filmu: "Piraci z Karaibów", "Zemsta Salazara".

Podczas konwencji można było zobaczyć, między innymi: samochody i rekwizyty ze znanych filmów, wziąć udział w warsztatach tworzenia komiksu, wygrać cenne nagrody w różnego rodzaju konkursach, gdzie wartość owych nagród dochodziła nawet do kwoty 2.500zł. 

Uczniowie naszej szkoły spotkali także wiele osób znanych im przede wszystkim z internetu, np. Sylwestra Wardęgę, polskiego niezależnego twórcę filmowego, performera i youtubera, który najbardziej kojarzony jest jako twórca filmiku Mutant Giant Spider Dog. Chłopcy wraz z opiekunką wyjazdu, Panią Renata Samborską, podziwiali również jak świetnie dopracowane i ucharakteryzowane były tzw. Cosplay, czyli osoby, które przebierają się w postaci ze znanych filmów, gier komputerowych, komiksów czy książek. Podczas drogi powrotnej nasi gimnazjaliści zgodnie oświadczyli, iż w przyszłorocznych targach też chcą wziąć udział, z tym że odpowiednio się do tego przygotują, zbierając zespół i szlifując umiejętności, bo jak się okazało, nie wystarczy umieć „grać na komputerze”. Niezmiernie ważne są: logiczne myślenie, kojarzenie faktów, wiedza o świecie, znajomość języka angielskiego i…odrobina szczęścia.

 

Nasi gimnazjaliści bardzo dziękują Dyrekcji za umożliwienie im wyjazdu na EXPO, Rodzicom za sfinansowanie kosztów podróży oraz pobytu w Warszawie, a Pani Renacie Samborskiej - za opiekę i zorganizowanie wyjazdu.