Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

 

W dniu 20 października 2017 r. uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce integracyjno - poznawczej do Krosna. 

Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie z leśnikiem z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który przedstawił uczniom swoją pracę oraz przeprowadził quiz z wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzenie albumami o tematyce przyrodniczej. Następnie uczniowie spędzili miłe chwile przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

 

Drugim etapem wycieczki było zwiedzenie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie podczas zajęć warsztatowych uczniowie odkryli magię tworzenia szkła, poznali metody jego zdobienia oraz obejrzeli wystawę najpiękniejszych wyrobów szklanych. Każdy z uczniów wykonał również własnoręcznie rysunek na szkle, który będzie z pewnością oryginalną pamiątką z wycieczki.

Opiekunami uczniów były: Pani Alicja Rączka, Pani Małgorzata Matysik, Pani Mariola Szarek
oraz Pani Urszula Jach - Byczek.