II MIEJSCE W XVI POWIATOWYM KONKURSIE O RACJONALNYM ŻYWIENIU


22 marca br. odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu, którego organizatorem jest Zespół Szkól Miejskich nr 3 w Jaśle. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu była: „Profilaktyka osteoporozy i chorób układu krążenia”. Do konkursu zgłosiło się 13 gimnazjów z powiatu jasielskiego, a naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kaleta, Jonatan Maciejowski oraz Jakub Jędrzejczyk.

Po testach indywidualnych oraz przedstawieniu przygotowanej prezentacji multimedialnej (I etap konkursu)  nasi uczniowie zakwalifikowali się wraz z przedstawicielami pięciu innych gimnazjów do ścisłego finału konkursu. Zadaniem finałowym było drużynowe rozwiązywanie zadań problemowych z zakresu wiedzy o racjonalnym żywieniu. Nasza drużyna zajęła ostatecznie II miejsce. Opiekunem merytorycznym uczestników tego konkursu była Pani Lucyna Rusztowicz.  

Gratulujemy!