Moja Ziemia – mój dom!

 


         22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasy II gimnazjum przygotowały część artystyczną, realizując w ten sposób swój projekt gimnazjalny. Projekt składał się z inscenizacji, filmu proekologicznego oraz pokazu mody. Gimnazjalistom udało się w sposób bardzo obrazowy przedstawić ekologiczno – środowiskowe zagrożenia współczesnego świata.

       

Proekologiczny film przygotowali uczniowie klasy II b gimnazjum: Dominik Stec, Rafał Bykowski i Paweł Koczaja. Ich podejście do tematu ochrony środowiska okazało się bardzo kreatywne, a młodzi filmowcy potrafili ten poważny temat przedstawić w sposób przystępny dla zróżnicowanej wiekowo grupy  odbiorców.

Miłym akcentem stał się również pokaz mody ekologicznej, będący propozycją stylu na lato 2018.

 

Na zakończenie Pan Dyrektor Wiesław Jedziniak rozdał dyplomy laureatom szkolnego konkursy „Ekolog 2018”, przygotowanego przez Panią Lucynę Rusztowicz.