Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego

    8 maja br. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem Księdza Biskupa, najpierw przez przedstawicieli dzieci i młodzieży, a następnie przez Radę Rodziców oraz Pana Dyrektora Wiesława Jedziniaka.

 

 

 

          Uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas, pod opieką Pani Beaty Biernackiej, Pani Elżbiety Tutaj oraz Pani Lucyny Rusztowicz, przygotowali na tę szczególną okazję inscenizację teatralną, w której przedstawili krótką biografię świętego Stanisława Kostki- patrona młodzieży oraz patrona liturgicznego roku 2017/18. Myślą przewodnią przedstawienia były słowa Stanisława Kostki: Do wyższych rzeczy jestem stworzony...

 O radosną oprawę muzyczną uroczystości zadbali uczniowie klasy V, przy akompaniamencie Pana Dyrektora.

      Na zakończenie Ksiądz Biskup podziękował społeczności szkolnej za serdeczne przyjęcie oraz wyraził uznanie dla wspólnego dzieła wszystkich tych, którzy z sercem angażują się w wychowanie młodego pokolenia Polaków, uczęszczających do szkoły w Bieździedzy.