Gminny Międzypokoleniowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

        W sobotę 2 lutego 2019 roku odbył się Gminny Międzypokoleniowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Śpiewajcie i grajcie Mu!". W tym dniu tradycyjnie kończącym okres śpiewania kolęd i pastorałek dzieci ze szkoły podstawowej (klasy V i VI)  wystawiły "Jasełka" przygotowane pod kierunkiem Pani Beaty Biernackiej, Pani Elżbiety Tutaj, Pani Aliny Leśniak i Pani Teresy Dybaś. Z kolei oprawę muzyczną "Jasełek" zapewnił Pan Dyrektor Wiesław Jedziniak.

 

        

         Następnie na scenie wystąpiły grupy śpiewacze oraz rodziny: KrajewskichLeśniakówMocków i Ochałków, prezentując swoje talenty wokalne. wielki aplauz wywołały dzieci z Ochronki Sióstr Serafitek, które w towarzystwie swoich rodziców zaśpiewały znane kolędy i pastorałki. Każda grupa otrzymała z rak Pana dyrektora Wiesława Jedziniaka pamiątkowe dyplomy i nagrody.

       Sala wypełniona rodzinami z małymi dziećmi, młodzieżą - w większości byli to absolwenci naszej szkoły - i starsi mieszkańcy gminy Kołaczyce przeżyli niesamowity wieczór rozbrzmiewający kolędą. Dzięki takim spotkaniom tradycje bożonarodzeniowe nigdy nie zaginą… 

     Integracji środowisk i międzypokoleniowej sprzyjało, prócz wspólnego kolędowania, spotkanie przy herbatce i słodkim poczęstunku, które przygotowała szkolna kuchnia.