Jonatan Maciejowski i Jakub Jędrzejczyk laureatami Powiatowego Konkursu o Żywieniu

       26 marca br. odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu, którego organizatorem jest Zespół Szkól Miejskich nr 3 w Jaśle. Motywem przewodnim tegorocznej już XVII edycji tego konkursu była: „Profilaktyka otyłości i cukrzycy typu II”. Jonatan Maciejowski i Jakub Jędrzejczyk po testach indywidualnych oraz przedstawieniu przygotowanej prezentacji multimedialnej (I etap konkursu) zakwalifikowali się wraz z przedstawicielami pięciu innych gimnazjów do ścisłego finału konkursu. Zadaniem finałowym było drużynowe rozwiązywanie zadań problemowych z zakresu wiedzy o racjonalnym żywieniu. Nasza drużyna zajęła ostatecznie III miejsce. Opiekunem merytorycznym uczestników tego konkursu była Pani Lucyna Rusztowicz.