Klaudia Kaleta i Angelika Urban laureatkami Powiatowego Konkursu o "Przedwiośniu" Stefana Żeromskiego


Uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w REJONOWYM TURNIEJU ZNAJOMOŚCI "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

 

Celem konkursu były: popularyzacja znajomości „Przedwiośnia" oraz biografii Stefana Żeromskiego; mobilizowanie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania już zdobytej wiedzy oraz umiejętności przedmiotowych. Od osób biorących udział w turnieju wymagało się znajomości "Przedwiośnia" oraz biografii Stefana Żeromskiego. 

 Uczniowie przygotowywali się do konkursu w szkolnej bibliotece pod kierunkiem Pani Agaty Ochałek-Skałby, która po eliminacjach w klasach trzecich wyłoniła reprezentantów naszego gimnazjum. Okazało się, że dwie uczennice: Klaudia Kaleta i Angelika Urban z klasy III a gim. nie tylko świetnie wypadły w naszej szkole, ale również w powiecie. Klaudia zdobyła miejsce pierwsze, a Angelika-trzecie. Pozostała szóstka reprezentantów także dobrze wypadła na tle ponad 40 uczestników turnieju z całego powiatu jasielskiego. Gratulujemy!