Gminny Konkurs „Legendy i nazwy miejscowe gminy Kołaczyce”

     

 31 maja 2019 roku odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu "Legendy i nazwy miejscowe gminy Kołaczyce". Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc, a wzięły w nim udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Kołaczyce. Do Stowarzyszenia wpłynęło 30 prac konkursowych, spośród których wybrano najlepsze w trzech kategoriach: praca plastyczna, praca literacka, film, a oceniało je jury w składzie: Alina Burowska (plastyk), Aldona Krajewska (reprezentująca Urząd Miasta Kołaczyce), Ewa Piekarska (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach).

 

 Podczas gali rozdania nagród i dyplomów wystąpił nasz Teatr "Zielona Kurtyna" prowadzony przez Panią Agatę Ochałek - Skałbę. Młodzież (Klaudia Kaleta, Julia Palar, Angelika Urban, Jakub Baran, Jakub Jędrzejczyk) zagrała sztukę pt. „Nie wszystko na sprzedaż” związaną tematycznie z historią regionu.

Odbyła się także prezentacja nagrodzonych prac, w tym - filmów przygotowanych przez laureatów konkursu ze szkół w Bieździedzy, Sieklówce i Sowinie. Przybyli na uroczystość goście mieli także okazje wysłuchać fragmentów nagrodzonych prac literackich, a także obejrzeć wystawę prac plastycznych.

           Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. I tak oto Klaudia Kaleta, Angelika Urban oraz Jonatan Maciejowski  (kl. III gim.) zdobyli I miejsce w kategorii film o nazwach miejscowych (ich opiekunem była Pani Renata Samborska); Jonatan Maciejowski zdobył także I miejsce w kategorii praca literacka. W tej samej kategorii czołowe lokaty zajęły: Zuzanna Kaleta – miejsce II i Ewa Biernacka – miejsce III (obydwie z klasy VIII b). Natomiast za prace plastyczne nagrody otrzymali: Amelia Hołda (kl. VI), Julia Ochałek (kl. VIII a).

Pani Wicedyrektor Małgorzata Szydło podziękowała organizatorom konkursu

za rozwijanie talentów najmłodszego pokolenia

Gminy Kołaczyce