Morał tej bajki jest taki: Sprzątajcie po sobie dzieciaki!


14 czerwca br. uczniowie klasy III oraz V szkoły podstawowej przygotowali akademię z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy III przedstawili prezentację na temat zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, a klasa V inscenizację pt. „Królewna przyroda i siedmiu krasnoludków”. Całość uroczystości dopełniły ekologiczno – przyrodnicze piosenki. Następnie organizatorzy Dnia Ziemi ogłosili Dzień Pustej Klasy”, którego główną ideą jest edukacja na łonie natury, łącząca dobrą zabawę z edukacją globalno – przyrodniczą. "Dzień Pustej Klasy" odbywa się w Polsce od czterech lat, zawsze w trzeci piątek czerwca. W historii naszej szkoły był to pierwszy taki dzień, ale z całą pewnością nie ostatni. Za przygotowanie tej akcji ekologicznej odpowiedzialne były: Pani Alicja Namysł, Pani Alicja Rączka oraz Pani Urszula Jach – Byczek.