nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

 

Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”, której inicjatorem już od 25 lat jest Fundacji Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja akcji miała na celu podjęcie działań edukacyjnych zmierzających do wychowania odpowiedzialnych konsumentów, którzy nie będą tworzyć niepotrzebnych odpadów i w takim stopniu jak dotąd zaśmiecać i niszczyć środowiska.  

Uczniowie zapoznali się z postulatami Fundacji Nasza Ziemia, a następnie pod opieką wychowawców sprzątali najbliższe okolice szkoły. Wypełnione śmieciami worki były najlepszym dowodem na to, ze akcja "Sprzątnie Świata" nie traci na aktualności, a proekologiczne wychowanie dzieci i młodzieży stanowi jedyną szansę na zatrzymanie degradacji środowiska naturalnego i zachowanie go dla przyszłych pokoleń.

 

Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Lucyna Dorota Rustzowicz.