Spotkanie z autorem książki: „Architektura i sztuka kościoła p.w. Świętej Trójcy w Bieździedzy”.

16 grudnia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy odbyło się spotkanie autorskie z Panem Mateuszem Lechwarem autorem książki pt. „Architektura i sztuka Kościoła pw. Świętej Trójcy w Bieździedzy”. To już drugie tego typu spotkanie przeznaczone dla uczniów naszej szkoły, a mające na celu rozwijanie ich zainteresowań oraz promocję czytelnictwa. Odbyło się ono w formie video - konferencji. Pan Mateusz Lechwar, jako absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy, jest doskonałym przykładem tego, że warto zdobywać wiedzę, rozwijać swoje pasje i niestrudzenie poszerzać horyzonty.

Jego niezwykle ciekawa i barwna opowieść o historii kościoła w Bieździedzy spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji. Każdy z nich z całą pewnością od dziś zupełnie inaczej spojrzy na miejscową świątynię, która skrywa wiele tajemnic i ciekawostek historycznych. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi za jego wykład i życzymy sukcesów w dalszej pracy naukowej.