Razem możemy więcej!


Działalność charytatywna oraz promocja szeroko rozumianego wolontariatu od wielu lat wpisuje się w misję Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy. W ostatnich dniach swoje siły połączyło Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Szkolny, aby w tym wyjątkowo trudnym czasie zorganizować świąteczną pomoc dla potrzebujących z naszej okolicy. Nie zabrakło również zaangażowania ze strony uczniów oraz ich rodziców, którzy zawsze czynnie wspierają organizowane przez szkołę akcje charytatywne. Coroczną tradycją jest przeprowadzanie zbiórki produktów spożywczych pod hasłem "Torba Charytatywna". Zebrane w sklepie Biedronka produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, które w pandemicznej rzeczywistości borykają się z problemami większymi niż zwykle. 


Co roku w naszej szkole odbywa się  zbiórka plastikowych zakrętek, które tym razem przekazaliśmy dla chorego Tomka. Ponad to włączyliśmy się w ministerialną akcję "Razem na święta", a nasze szkolne "Dobre Duszki" wrzuciły własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe do skrzynek osób samotnych.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc płynącą prosto z serca!