Lubię Cię, Chłopaku!


1 października br. odbyła się akademia z okazji Dnia Chłopaka.  Wszyscy "Nasi Chłopcy" – bez względu na wiek – przyjęli w tym dniu moc serdecznych życzeń. Nie zabrakło też muzycznej dedykacji, słodkich upominków i dobrej zabawy podczas drużynowej rywalizacji Panów. Za przygotowanie tego miłego dnia dziękujemy: Pani Alicji Namysł, Pani Teresie Koreckiej, Pani Renacie Samborskiej oraz Pani Małgorzacie Janik.  

Czytaj więcej...

Już 25 lat „Sprzątamy Świat” !

   

  Od 25. lat nasza szkoła bierze udział w akcji ekologicznej polegającej na oczyszczaniu okolicy ze śmieci i ich segregacji. Kolejne pokolenia uczniów z Bieździedzy i Bieździadki wychowują się w przekonaniu, że „Sprzątanie Świata” ma sens! Od początku szkolnym koordynatorem akcji jest Pani Lucyna Rusztowicz.

Czytaj więcej...

Czytamy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego!

               

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana  Żeromskiego. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

20 i 21 września 2018 r. wysłuchaliśmy fragmentów tej niezwykłej powieści odczytanych przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie zorganizowały panie bibliotekarki z naszej szkolnej biblioteki.

Czytaj więcej...

Czytamy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego!

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana  Żeromskiego. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

20 i 21 września 2018 r. wysłuchaliśmy fragmentów tej niezwykłej powieści odczytanych przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze z naszej szkolnej biblioteki.

Witamy nowy rok szkolny!

Ku uciesze uczniów, w tym roku 1 września wypadł w sobotę, dzięki czemu każdy z nich zyskał dodatkowe dwa dni wakacji, ponieważ początek roku szkolnego nastąpił dopiero w poniedziałek 3. września. W naszej szkole rozpoczął się Mszą św. celebrowaną przez ks. Władysława Depę w kościele parafialnym w Bieździedzy o godz.9.00. Homilię wygłosił diakon Jarosław Młodecki- dawny absolwent Publicznego Gimnazjum w Bieździedzy. Następnie inauguracja kontynuowana była w sali gimnastycznej. Wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienie Pana Dyrektora Wiesława Jedziniaka czy spotkanie uczniów z wychowawcami to stałe punkty tej uroczystości… Nie inaczej było i w tym roku.

Pragniemy, by był to czas bezpiecznej i efektywnej nauki, dającej satysfakcję uczniom, rodzicomi nauczycielom.