"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

23. czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Następnie obydwie  klasy III gimnazjum, opuszczające już mury naszej szkoły, przedstawiły program artystyczny pod wymownym hasłem: „Coś się kończy, coś się zaczyna…”

Absolwenci klas III, dobrze znani ze swoich kabaretowych umiejętności, rozbawili wszystkich skeczami o tematyce szkolnej.

W tym dniu po raz ostatni usłyszeliśmy szkolny zespół muzyczny „School Band” w składzie: Sebastian Ochałek, Kamil Reczek, Daniel Krajewski i Dawid Jędrzejczyk . Chłopcy wielokrotnie dbali o oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, wzruszali, rozśmieszali i porywali swoją autentyczną pasją do muzyki. Będzie nam Was brakowało! Tak jak i pozostałych uczniów, dla których dzwonek w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy zadźwięczał po raz ostatni....

Po części artystycznej Pan Dyrektor Wiesław Jedziniak podziękował całej społeczności szkolnej za wspólnie przeżyty i przepracowany rok, pożegnał  absolwentów klas III gimnazjum oraz wręczył im świadectwa. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw  i nagród uczniom wyróżnionym za wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz wysokie wyniki w nauce. Nagrody (wszystkie ufundowane przez Radę Rodziców i częściowo- Radę Pedagogiczną) otrzymali także uczniowie wzorowo uczęszczający na lekcje. 

Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, a przede wszystkim Wam- Uczniom życzymy udanych wakacji!!! 

                                                                 (Zdjęcia już wkrótce w zakładce: galeria zdjęć)

Wysokie wyniki uczennic w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego

Martyna Wrona - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Bieździedzy została laureatką ogólnopolskiego konkursu ALBUS 2017 z języka angielskiego, a jej koleżanka z klasy: Julia Baran zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie. Obydwie uczennice zostały przygotowane merytorycznie przez Panią Marlenę Famurat. Konkurs odbył się 10 maja 2017 roku, a został rozstrzygnięty w czerwcu br. Zorganizowało go Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy.

                                                                   

                                           Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Podróże kształcą, czyli wycieczki w roku szkolnym 2016/2017

Na przełomie maja i czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku wycieczkach, których głównym celem była integracja zespołów klasowy oraz zwiedzenie ciekawych miejsc i obiektów historyczno - muzealnych.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszego gimnazjum na konwencji edukacyjno-targowej PTAK WARSAW EXPO 2017

Trzech uczniów naszego gimnazjum: Jonatan Maciejowski (kl. Ia), Tomasz Lechwar (kl. II) oraz Tomasz Mamroł (kl. IIIa) wzięło udział w GOOD GAME EXPO oraz COMIC  - COM, czyli imprezach wchodzących w skład międzynarodowej konwencji edukacyjno - targowej w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 1-4 czerwca 2017 roku. 

Czytaj więcej...

Projekty niemieckojęzyczne dwukrotnie nagrodzone przez Instytut Goethego!

   

      Praca metodą projektuczyli nauka przez działanie – od wielu lat doceniana i promowana w naszej szkole, każdego roku przynosi wymierne korzyści, nie tylko w postaci sukcesów konkursowych, ale przede wszystkim jest metodą poszerzania wiedzy uczniów w sposób nieszablonowy i daleki od rutyny szkolnej.

„Nauka języka obcego metodą projektu pozwala uczniom przyswoić żywy, autentyczny język oraz uświadamia im jego praktycznego zastosowania” – podkreśla Pani Małgorzata Maczuga – inicjatorka wielu projektów językowych. Również uczniowie zaangażowani w projekty po ich realizacji nie kryją zdumienia:  „Ile to słów, zdań, zwrotów obcojęzycznych można się nauczyć i zapamiętać… chyba na zawsze… i to podczas dobrej zabawy, jaką może być np. występ przed obiektywem kamery”.

Czytaj więcej...