Kocham Cię Mamo!

 

25 maja br. uczniowie klas młodszych przygotowali uroczyste spotkanie, na którym powitali ponad 100 szczerze wzruszonych adresatek zbliżającego się Dnia Matki. Uczniowie wyśpiewali i wyrecytowali wiele serdecznych życzeń, podkreślając niezliczone zalety wszystkich mam: troskliwość, cierpliwość, mądrość, czułość czy wytrwałość. Po części artystycznej każda z pań otrzymała od swojej pociechy własnoręcznie wykonaną, kolorową laurkę. Wszystkie mamy, dumne ze swoich dzieci, nie kryły radości ze wspólnego przeżywania tego pięknego, majowego dnia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla zaproszonych gości oraz młodych artystów, którzy mimo sporej tremy, wspierani przez swoje wychowawczynie, wypadli doskonale.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Dinozatorlandu

18 maja br. uczniowie klas IV a i b oraz klasy V wzięli udział w wycieczce do Dinozatorlandu.  Uczestnicy wycieczki zapoznali się z wieloma gatunkami dinozaurów (na terenie parku znajduje się ich ponad 100), poznali ich historię, warunki życia oraz przyczyny wyginięcia. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zwiedzający przenieśli się w prehistoryczne czasy. Na zakończenie wszyscy skorzystali z atrakcji tamtejszego Lunaparku, co okazało się dla naszych uczniów szczególnie miłym zakończeniem wycieczki. Opiekunami tej licznej grupy były: Pani Teresa Korecka, Pani Alicja Namysł, Pani Marlena Famurat, Pani Małgorzata Janik oraz Pani Beata Biernacka.


Czytaj więcej...

Nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu... Jesteśmy niebiescy!

       W maju br. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne dotyczące autyzmu. Miesiąc wcześniej jego organizatorki: Pani Mariola Szarek oraz Pani Urszula Jach-Byczek przygotowały gazetkę informacyjną dotyczącą Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia, a następnie przeprowadziły akcję: "Na niebiesko dla autyzmu". Jej celem było przekazanie uczniom wiedzy o tym tajemniczym zaburzeniu, które wprowadza zmysły w błąd. Dzieci, na znak solidarności z osobami z autyzmem, nosiły tego dnia niebieskie koszulki, przypinki lub opaski (po prostu coś w kolorze niebieskim!), aby dodać w ten sposób otuchy ludziom cierpiącym na autyzm, które widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Przesłaniem tego ogólnoszkolnego spotkania było hasło: "Każdy z nas jest wyjątkowy".

Czytaj więcej...

Izabela Matysik w gronie najlepszych tłumaczy poezji niemieckiej

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle obył się X Powiatowy Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej "Eine Perle unter den Gedichten". W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu naszą szkolę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum: Izabela Matysik, Ewelina Urban oraz Anita Maguda, a ich opiekunem była Pani Małgorzata Maczuga.

Do konkursu przystąpiło 33 młodych germanistów z 8 szkół powiatu jasielskiego. Zadanie konkursowe polegało na przetłumaczeniu na język polski wiersza niemieckojęzycznego, przy odpowiednim zachowaniu formy stylistycznej oraz możliwie zgodnej z oryginałem interpretacji.

Izabela Matysik uzyskała w tym konkursie tytuł laureata II miejsca, wykazując się dużymi umiejętnościami z zakresu języka niemieckiego oraz polskiego.

Czytaj więcej...

Słodka wycieczka klas "0"

 

14 kwietnia br. uczniowie klas „0” mieli okazję wziąć udział w warsztatach cukierniczych, które odbyły się w Muzeum Lizaka w Jaśle. Dzieci poznały historię powstania lizaków, dowiedziały się jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni lat oraz skosztowały smaku różnego rodzaju cukrów i barwników cukierniczych. Najprzyjemniejszą częścią wycieczki były warsztaty, w czasie których „mali odkrywcy” własnoręcznie wykonali swojego wymarzonego lizaka. 

Czytaj więcej...