Laureaci konkursu teatralnego

Kółko teatralne laureatem I miejsca

w X Powiatowym Konkursie Teatralnym

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, we współpracy z Jasielskim Domem Kultury, po raz dziesiąty zorganizowało Powiatowy Konkurs Teatralny Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Jubileuszowa edycja odbyła się 27 marca 2012 roku.

 

Konkurs, pod patronatem honorowym Starosty Jasielskiego i Burmistrz Kołaczyc, dał młodym ludziom i ich opiekunom szanse prezentacji swoich artystycznych dokonań i dowiódł, że w szkołach tętni życie, a młodzież chętnie „bawi” się w teatr.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 8 szkół, prezentując różnorodne formy teatralne. Jury w składzie: Grażyna Kaznowska – Chrapko, aktorka, Helena Gołębiowska, P. O. Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury, Zbigniew Dranka – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle oraz Bogusław Mastej, doceniając wysiłek i zaangażowanie wszystkich grup teatralnych, wyróżniło najciekawsze spektakle.

W kategorii szkół gimnazjalnych przyznano:

I miejsce ex aequoZespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy oraz Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach

II miejsca - nie przyznano

III miejsce - Publicznemu Gimnazjum w Krempnej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

wyróżnienie – Zespołowi Szkół Budowlanych.

Grupa teatralna naszego gimnazjum zaprezentowała sztukę pt. „Nie-bo nie!” napisaną przez opiekuna kółka- panią Agatę Ochałek-Skałbę (zarazem reżyser). Inscenizacja została doceniona za czytelny przekaz („naucz się odmawiać, gdy inni zachęcają cię do złego”) oraz teatralność (ważne role odgrywały: dźwięk, światło, muzyka). Uczniowie otrzymali dyplom oraz sprzęt komputerowy dla szkoły.

Wystąpili: Wioletta Cyrulik, Izabella Łętowska (główna rola), Beata Rak, Karolina Ochałek, Paulina Szczyrba, Gabriela Wójtowicz, Wojciech Kaleta, Adrian Liszka, Konrad Maziarz, Kamil Zemrys.