Ewa Biernacka laureatką wojewódzkiego konkursu przyrodniczego!

 

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie należą do najbardziej prestiżowych turniejów wiedzy dla uczniów naszego okręgu. Laureaci i finaliści tychże konkursów są zwalniani z części egzaminu na zakończenie szkoły , a w swoim środowisku zyskują sławę „tęgich głów” J, gdyż muszą się wykazać wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.

W bieżącym roku szkolnym tytuł laureata wywalczyła Ewa Biernacka- uczennica klasy VII a, plasując się w ścisłej czołówce województwa podkarpackiego! Ten wielki sukces na pewno zawdzięcza talentowi, systematycznej pracy, ale i opiece merytorycznej Pani Lucyny Doroty Rusztowicz, która w swojej pracy pedagogicznej może się poszczycić ośmiorgiem laureatów. Konkurs przyrodniczy obejmował materiał z przedmiotów: biologia, geografia, elementy fizyki i chemii.           

Czytaj więcej...

Powrócili z tarczą...

 

Uczniowie klas 2. gimnazjum: Klaudia Kaleta, Julia Palar, Jakub Baran, Jakub Jędrzejczyk i Bartłomiej Szeląg zdobyli

I miejsce

w Międzypowiatowym Konkursie pod nazwą: „Z nurtem Wisłoki”. Była to trzecia edycja turnieju organizowanego przez
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku dla powiatów dębickiego i jasielskiego.

Na sukces uczniów złożyła się praca całego zespołu, do którego należeli również Jonatan Maciejowski i Angelika Urban. Przygotowali oni prezentację multimedialną ukazująca przełomowe wydarzenia z historii Bieździedzy będącą uzupełnieniem scenki teatralnej. A inscenizacja – według scenariusza i pomysłu Pani Agaty Ochałek-Skałby- ukazywała rycerzy Helwiga z Bieździedzy oraz jego sąsiada Kołacza z małżonkami, którzy szukali pomocy u Pustelnika- Świętego Męża, by zobaczyć przyszłość osady. Stąd tytuł: „Dawnymi - nowymi czasy”.

Czytaj więcej...

Powrócili z tarczą...

 

Uczniowie klas 2. gimnazjum: Klaudia Kaleta, Julia Palar, Jakub Baran, Jakub Jędrzejczyk i Bartłomiej Szeląg zdobyli I miejsce
w Międzypowiatowym Konkursie pod nazwą: „Z nurtem Wisłoki”. Była to trzecia edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku dla powiatów dębickiego i jasielskiego.

Na sukces uczniów złożyła się praca całego zespołu, do którego należeli również Jonatan Maciejowski i Angelika Urban. Przygotowali oni prezentację multimedialną ukazująca przełomowe wydarzenia z historii Bieździedzy będącą uzupełnieniem scenki teatralnej. A inscenizacja – według scenariusza i pomysłu Pani Agaty Ochałek-Skałby- ukazywała rycerzy Helwiga z Bieździedzy oraz jego sąsiada Kołacza z małżonkami, którzy szukali pomocy u Pustelnika- Świętego Męża, by zobaczyć przyszłość osady. Stąd tytuł: „Dawnymi - nowymi czasy”.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w rytmie utworów Sławomira

Marzec przywitał nas w tym roku siarczystym mrozem, ale szybko się „zrehabilitował”, bo wypadało mu przecież datę 8 III uczynić wiosną w Dniu prawdziwe wiosennym - Kobiet! Lecz gdyby nawet na termometrach widniało – 20ᵒC, w naszej szkole atmosfera byłaby i tak gorąca za sprawą serdecznych życzeń, ciepłych słów, bukietów kwiatów i niesamowitych występów Panów i Chłopaków, którzy zrobili wszystko, aby Panie i Dziewczyny zapamiętały ten dzień na długo…

Czytaj więcej...

GABRIELA FARA LAUREATKĄ DIECEZJALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

       

         W dniu 23 lutego br. w Rzeszowie w obecność JE ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Pani Bożeny Pasieki miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Biblijnego pt. ,,Duch, który umacnia miłość". W konkursie zorganizowanym przez Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II wzięło udział ok. 850 uczniów klas I – IV z 58 szkół Diecezji Rzeszowskiej. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytać, a następnie zilustrować jeden z wybranych fragmentów Ewangelii św. Mateusza. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym oraz rejonowym. Nad przebiegiem etapu szkolnego czuwała Siostra Łukasza. 

 

Gabriela Fara – uczennica klasy II – zajęła w tym konkursie II miejsce.

Czytaj więcej...