Wycieczka do Dinozatorlandu

18 maja br. uczniowie klas IV a i b oraz klasy V wzięli udział w wycieczce do Dinozatorlandu.  Uczestnicy wycieczki zapoznali się z wieloma gatunkami dinozaurów (na terenie parku znajduje się ich ponad 100), poznali ich historię, warunki życia oraz przyczyny wyginięcia. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zwiedzający przenieśli się w prehistoryczne czasy. Na zakończenie wszyscy skorzystali z atrakcji tamtejszego Lunaparku, co okazało się dla naszych uczniów szczególnie miłym zakończeniem wycieczki. Opiekunami tej licznej grupy były: Pani Teresa Korecka, Pani Alicja Namysł, Pani Marlena Famurat, Pani Małgorzata Janik oraz Pani Beata Biernacka.


Czytaj więcej...

Nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu... Jesteśmy niebiescy!

       W maju br. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne dotyczące autyzmu. Miesiąc wcześniej jego organizatorki: Pani Mariola Szarek oraz Pani Urszula Jach-Byczek przygotowały gazetkę informacyjną dotyczącą Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia, a następnie przeprowadziły akcję: "Na niebiesko dla autyzmu". Jej celem było przekazanie uczniom wiedzy o tym tajemniczym zaburzeniu, które wprowadza zmysły w błąd. Dzieci, na znak solidarności z osobami z autyzmem, nosiły tego dnia niebieskie koszulki, przypinki lub opaski (po prostu coś w kolorze niebieskim!), aby dodać w ten sposób otuchy ludziom cierpiącym na autyzm, które widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Przesłaniem tego ogólnoszkolnego spotkania było hasło: "Każdy z nas jest wyjątkowy".

Czytaj więcej...

Izabela Matysik w gronie najlepszych tłumaczy poezji niemieckiej

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle obył się X Powiatowy Konkursu Tłumaczenia Poezji Niemieckiej "Eine Perle unter den Gedichten". W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu naszą szkolę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum: Izabela Matysik, Ewelina Urban oraz Anita Maguda, a ich opiekunem była Pani Małgorzata Maczuga.

Do konkursu przystąpiło 33 młodych germanistów z 8 szkół powiatu jasielskiego. Zadanie konkursowe polegało na przetłumaczeniu na język polski wiersza niemieckojęzycznego, przy odpowiednim zachowaniu formy stylistycznej oraz możliwie zgodnej z oryginałem interpretacji.

Izabela Matysik uzyskała w tym konkursie tytuł laureata II miejsca, wykazując się dużymi umiejętnościami z zakresu języka niemieckiego oraz polskiego.

Czytaj więcej...

Słodka wycieczka klas "0"

 

14 kwietnia br. uczniowie klas „0” mieli okazję wziąć udział w warsztatach cukierniczych, które odbyły się w Muzeum Lizaka w Jaśle. Dzieci poznały historię powstania lizaków, dowiedziały się jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni lat oraz skosztowały smaku różnego rodzaju cukrów i barwników cukierniczych. Najprzyjemniejszą częścią wycieczki były warsztaty, w czasie których „mali odkrywcy” własnoręcznie wykonali swojego wymarzonego lizaka. 

Czytaj więcej...

Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego

    8 maja br. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem Księdza Biskupa, najpierw przez przedstawicieli dzieci i młodzieży, a następnie przez Radę Rodziców oraz Pana Dyrektora Wiesława Jedziniaka.

 

Czytaj więcej...