Dzień Edukacji Narodowej

 

„Drodzy Nauczyciele, życzymy Wam, byście nigdy nie stracili radości uczenia i odkrywania przed uczniami nieznanych światów. By nigdy nie zabrakło Wam pomysłów na ciekawe lekcje”.  

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie święto to zwiemy Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2017 Dzień Nauczyciela wypada 14 października. Z tej okazji - w przededniu święta wszystkich pracowników oświaty – odbyła się w naszej szkole akademia. Przygotowali ją uczniowie ostatniej klasy gimnazjum pod kierunkiem Pani Małgorzata Janik i Pani Marioli Szarek. 

Czytaj więcej...

Pod gwieździstym niebem...

9 października br. około 150 uczniów naszej szkoły obejrzało w mobilnym planetarium pokazy multimedialne o tematyce astronomicznej. Uczniowie klas młodszych poznali tajemnice naszego Układu Słonecznego, natomiast uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację pt. "Misja na Księżyc". 

Czytaj więcej...

Dzięki naszej pomocy zbudowano kolejną studnię w Afryce!

W okresie od marca do czerwca br. nasza szkoła zorganizowała na terenie gminy Kołaczyce zbiórkę makulatury, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję polegającą na zbieraniu funduszy na budowę studni w krajach afrykańskich. Wszystkim zaangażowanym w akcję przekazujemy podziękowania ks. Edwarda z Czadu, który skierował do nas następujące słowa:

Czytaj więcej...

Czas na aktywność!

W dniach od 23 do 30 września 2017 r. obchodzono w Polsce trzecią edycję Europejskiego Tygodnia Sportu, którego narodowym koordynatorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cała kampania miała na celu zachęcić Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej każdego dnia. 

Czytaj więcej...

Jesień jest smaczna!

 

"Kolorowa ze mnie Pani,

tutaj kosze mam z darami.

Jabłka, gruszki i śliweczki

to są z sadu cukiereczki..."

22 września br. uczniowie klasy II szkoły podstawowej smacznie i zdrowo powitali rozpoczynającą się właśnie kalendarzową jesień. W klasie pojawił się więc kolorowy kosz jesiennych darów, z których uczniowie własnoręcznie przygotowali warzywne przysmaki. Po degustacji przygotowanych surówek wszyscy zgodnie stwierdzili, że jesień może być prawdziwie smaczna!

Czytaj więcej...