Nasz udział w VI Diecezjalnym Kongresie Misyjnym w Rzeszowie

 

Kółko misyjne ze Szkoły Podstawowej w Bieździedzy wzięło udział w VI Diecezjalnym Kongresie Misyjnym w Rzeszowie. Dzieci wyruszyły do stolicy Podkarpacia wraz z  Siostrą Łukaszą, która prowadzi grupę misyjną, oraz  z klerykiem Jarosławem Młodeckim i rodzicami  uczniów.

 A oto jak uczestnicy kongresu zdawali relację z wyjazdu:

„Dnia 20 września 2014 roku o godz. 7.45, po modlitwie i błogosławieństwie Księdza Proboszcza Władysława Depy, pełni radości i zapału wyruszyliśmy autokarem na VI Diecezjalny Kongres Misyjny do Rzeszowa. Hasłem tego kongresu były słowa: „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”, którego honorowym gościem był J.E. Ks. Bp Jan Wątroba.

Kongres rozpoczął się przywitaniem wszystkich uczestników grup misyjnych z całej diecezji rzeszowskiej.

Po przedstawieniu montażu słowno-muzycznego swoimi doświadczeniami w posłudze misyjnej podzielili się misjonarze pracujący na misjach w różnych częściach Europy i świata (na Ukrainie, w Czechach i Czadzie).

Najważniejszą częścią tego kongresu była Eucharystia sprawowana przez Ks. Biskupa wraz z licznie przybyłymi kapłanami. Na zakończenie Mszy św. Ks. Biskup udzielił rozesłania małym misjonarzom i poprosił, aby byli dobrymi świadkami wiary w swoich środowiskach.

Po Liturgii zostaliśmy zaproszeni na posiłek.

Symbolem rozpoznawczym naszej grupy misyjnej były szarfy przedstawiające pięć kontynentów świata - każde z dzieci nosiło taką szarfę.

Pełni zapału i sił, z radością w sercu wróciliśmy do domów ubogaceni na duchu. Chcemy, by radość Ewangelii stale nam towarzyszyła, by nie zabrakło nam sił i zapału do bycia małymi misjonarzami w czynie i modlitwie”.

Kółko misyjne prowadzi Siostra Łukasza