"Matematyka to jakiś kosmos", czyli Dzień Matematyki w naszej szkole

W dniach 06.06.2022 r. – 10.06.2022 r. obchodziliśmy już po raz czwarty w naszej szkole Święto matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl).

        W tym roku to kosmiczny odlot! Ponieważ patronat medialny tegorocznych obchodów objęła Polska Agencja Kosmiczna a hasłem przewodnim wszystkich konkurencji jest „Matematyka to jakiś kosmos”.

Cały tydzień klasy IV-VIII mierzyły się z rozgrywkami matematycznymi, a były to:

- turniej wiedzy (06.06.2022r.)

- podchody matematyczne (06.06.2022r. – 09.06.2022r.)

- klasowy konkurs na wiersz lub piosenkę matematyczną pod hasłem „Matematyka to jakiś kosmos”

- indywidualny konkurs plastyczno-matematyczny „Matematyka w kosmosie”

 

 

       W piątek (10.06.2022r.) zaprosiliśmy klasy 0-III na wspólne świętowanie Dnia Matematyki. Dzieci wysłuchały kilka ciekawostek o kosmosie, odpowiadały na pytania z nagrodami, odkodowały kosmiczną rakietę, a na koniec odbyły podróż do kosmosu i wróciły na planetę Ziemię.

      W tym samym dniu odbyło się również podsumowanie tygodniowych rozgrywek wśród klas IV-VIII, ale zanim dowiedzieliśmy się która klasa zdobyła tytuł MATklasy 2022, uczniowie zmierzyli się jeszcze ostatnim zadaniem niespodzianką, czyli kosmicznymi układankami z tangramów. Do ostatniej chwili nie było wiadomo która klasa wygra, więc emocje sięgały do KOSMOSU!

        Ostatecznie okazało się, że w tym roku tytuł MATklasy 2022 wywalczyła klasa VI, drugie miejsce zdobyła klasa IV, a miejsce trzecie (po zaciętej dogrywce) klasa Va. Ponieważ uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w rozgrywki Dnia Matematyki w naszej szkole wszystkie klasy zostały nagrodzone a na uczniów klas, które znalazły się na podium czekały dodatkowe nagrody. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczno-matematyczny. Za ufundowanie nagród dla naszych matematyków pragniemy podziękować Urzędowi Gminy Kołaczyce oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bieździedzy.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i … zapraszamy za rok!

 

Organizatorkami Dnia Matematyki były: p. Elżbieta Tutaj oraz p. Joanna Żygłowicz-Duda.