Dzień pustej klasy

10 czerwca społeczność naszej szkoły tradycyjnie włączyła w bardzo lubiane przez wszystkich uczniów wydarzenie znane pod nazwą : Dzień Pustej Klasy .

Obchodzimy go rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste, zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

Nasze klasy tego dnia świeciły pustkami, a szczęśliwi uczniowie wraz z nauczycielami mile spędzali czas obcując z przyrodą, bawiąc się, integrując oraz zdobywając wiedzę.

Koordynatorką tego wydarzenia w naszej szkole była Pani Urszula Jach- Byczek.