Kinga Mamroł finalistką ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego.


Uczennica klasy 4, Kinga Mamroł wzięła udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej pn. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasza uczennica, trenująca w krośnieńskiej drużynie piłkarskiej Beniaminek znalazła się w ścisłym finale turnieju, ostatecznie zdobywając ze swoją drużyną I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12.

 

Turniej istnieje od 2000 roku. To największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego.

W pamięci uczestników i uczestniczek meczów finałowych z pewnością na długo zapadnie ceremonia zakończenia, podczas której piękne, pamiątkowe puchary i medale wręczali im wymienieni wcześniej prezydent RP Andrzej Duda, prezes i członkowie zarządu PZPN, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet, trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski oraz przedstawiciele firmy Tymbark.