Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Pożegnanie absolwentów szkoły

24 czerwca 2022 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. O godz. 8.00 odprawiona została Msza św. w kościele parafialnym w Bieździedzy, a rozdanie świadectw odbyło się godzinę później w szkolnej sali gimnastycznej. W dniu tym mury Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki opuściło trzydzieścioro absolwentów z klas 8 „a” i 8 „b”. Żegnali się z nami słowami:

„Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy, mili Goście!

          Nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęły lata odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły; lata, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach.

          Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu bowiem przeżywaliśmy nasze pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu przeżywaliśmy chwile, o których nie chcemy zapomnieć.

          Pożegnanie to czas rozważań i refleksji - smutny, ale jak wiele wnoszący w życie każdego człowieka, gorzki - ale nieunikniony. Czy więc tylko smutek i gorycz przepełniają nasze serca? Nie, towarzyszy im radość. Radość - bo mogliśmy stanowić cząstkę tej szkoły, bo poznaliśmy wyjątkowych ludzi, bo doceniono nas i wysłuchano, bo pokazano nam właściwą drogę życia, nauczono, jak bezpiecznie pokonywać jej wyboje i nieoznakowane zakręty.” 

 

Uczniowie żegnali się z łezką w oku, obdarowując kwiatami oraz sercami z piernika Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników obsługi i administracji.

Jak się okazało, ich ciężka praca nie poszła na marne: świetnie zdali egzamin ósmoklasisty i w większości dostali się do wybranych szkół ponadpodstawowych.

Z obydwu klas ósmych najlepsze wyniki w nauczaniu osiągnęła Zuzanna Michalec. Szkołę z wyróżnieniem ukończyli także:

Łukasz Adamowicz

Jakub Biernacki

Alicja Czech

Martyna Lechwar

Weronika Lechwar

Tomasz Madej

Barbara Siudyła

Laura Tomaszewska

Karolina Madej

Oliwia Mamroł

Zuzanna Palar

Piotr Włodarczyk

 

Ósmoklasiści pożegnali się ze społecznością szkolną występem artystycznym, który zaprezentowali dzień wcześniej. Przygotowali zagadki literackie i matematyczne, scenkę kabaretową oraz przedstawienie teatralne. Obecni na tych występach rodzice nie kryli dumy, bo ich dzieci wspaniale się zaprezentowały.