Uczniowie naszej szkoły „ukończyli studia” !

 

Pięcioro uczniów naszej szkoły: Alicja Czech, Weronika Lechwar, Jakub Kolbusz, Tomasz Madej oraz Marcin Stec zakończyło zajęcia w semestrze zimowym na Dziecięcym Uniwersytecie Technicznym. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych formach zajęć podczas comiesięcznych zjazdów, poznając między innymi tajemnice starożytnej Grecji, czy fizyczne i chemiczne eksperymenty. Młodzi „studenci” uzyskali średnią ocen 5.0, co zostało udokumentowane w studenckich indeksach. Uczniom gratulujemy, iż tak świetnie reprezentowali naszą szkołę na Uniwersytecie  J.

           Przypominamy, że uczniów do projektu zgłosiła Pani Renata Samborska.  

Pierwszoklasiści w Książkolandii

 


"Każdy pierwszak obiecuje

po książki sięgać z radością.

Bo czytanie daje wiedzę

i jest wielka przyjemnością!


Obiecujemy dziś także

w bibliotece gościć często

i pamiętać: biblioteka jest 

najmilszym w szkole miejscem!"

 

Czytaj więcej...

Akcja "Misie Ratownisie" zakończona!

Akcja „Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundację Wsparcie 112. Jej celem jest zbiórka pluszaków, które przekazywane są do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były wsparciem dla najmłodszych dzieci poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach czy zdarzeniach losowych. Samorząd Szkolny przyłączył się do tej wolontariackiej akcji i przekazał do fundacji aż 140 pluszaków. Opiekunowie Samorządu dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i pomoc!


Czytaj więcej...

Walentynki 2020


14 lutego br. Samorząd Szkolny zorganizował obchody Dnia Świętego Walentego. Nieodłączną tradycją jest poczta walentynkowa, która każdego roku trafia do starszych i młodszych uczniów naszej szkoły, sprawiając wszystkim wiele radości. Pełne dobrej energii "Amorki" przemierzały szkolne korytarze w poszukiwaniu adresatów poczty walentynkowej, a dla każdego napotkanego ucznia miały słodki upominek, o który zadbali opiekunowie Samorzadu: Pani Alicja Namysł oraz Pan Marcin Balasa.

Czytaj więcej...

Dobro powraca!


 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas włączyli się w obchody tego dnia, przygotowując wraz ze swoimi opiekunami - Panią Beatą Biernacką, Panią Elżbietą Tutaj oraz ks. Jakubem Lorencem - oprawę liturgii Mszy Świętej. Po Mszy wolontariusze odwiedzili chore dzieci, osoby straszę i samotne, mieszkające na terenie parafii Bieździedza.

Czytaj więcej...