Kocham Matmę! - czyli II edycja Szkolnego Dnia Matematyki

11 kwietnia 2018 roku, już po raz drugi, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Dzień ten został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Matematyka to królowa wszystkich nauk, a tym razem zakrólowała w kuchni. Tegoroczna edycja matematycznego święta odbywała się bowiem pod hasłem „Matematyka od kuchni”.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

W okresie przedświątecznym Szkolne Koło PCK we współpracy ze Szkolnym Zespołem Wolontariatu zorganizowało konkurs pt. Najpiękniejsza pisanka”. Celem konkursu skierowanego do uczniów klas I – VII było kształtowanie aktywnej postawy wobec sztuki, kultury chrześcijańskiej, tradycji narodowej oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych.

Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej...

IDZIE WIOSNA!


Uczniowie klas młodszych, wbrew panującej na zewnątrz zimowej aurze, ciepło przywitali rozpoczynającą się właśnie wiosnę. Na sali gimnastycznej odbyły się specjalnie na tę okazję przygotowane zajęciach integracyjno – edukacyjne. Jest to już drugie tego typu spotkanie, którego organizatorkami są Pani Alicja Rączka, Pani Małgorzata Matysik oraz Pani Urszula Jach – Byczek. Dzieci z klas od „0” do III podczas wspólnej zabawy odkrywały pierwsze zwiastuny wiosny, śpiewały piosenki oraz poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą  w sposób najbardziej im przyjazny – poprzez zabawę. 

Czytaj więcej...

II MIEJSCE W XVI POWIATOWYM KONKURSIE O RACJONALNYM ŻYWIENIU


22 marca br. odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu, którego organizatorem jest Zespół Szkól Miejskich nr 3 w Jaśle. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu była: „Profilaktyka osteoporozy i chorób układu krążenia”. Do konkursu zgłosiło się 13 gimnazjów z powiatu jasielskiego, a naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kaleta, Jonatan Maciejowski oraz Jakub Jędrzejczyk.

Czytaj więcej...

"PANIE, OTWÓRZ NASZE SERCA" - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018


W dniach od 19 do 21 marca br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadził ks. Damian Ziemba z parafii Dąbrówka - Gamrat. W poniedziałek oraz wtorek nauki rekolekcyjne odbywały się w szkole. Uczniowie obejrzeli filmy o tematyce religijnej oraz uczestniczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach z wychowawcami. Rekolekcje zakończyły się w środę w kościele parafialnym, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, poprzedzona Drogą Krzyżową oraz naukami.

Czytaj więcej...