Uczniowie naszego gimnazjum na konwencji edukacyjno-targowej PTAK WARSAW EXPO 2017

Trzech uczniów naszego gimnazjum: Jonatan Maciejowski (kl. Ia), Tomasz Lechwar (kl. II) oraz Tomasz Mamroł (kl. IIIa) wzięło udział w GOOD GAME EXPO oraz COMIC  - COM, czyli imprezach wchodzących w skład międzynarodowej konwencji edukacyjno - targowej w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 1-4 czerwca 2017 roku. 

Czytaj więcej...

Nasze projekty niemieckojęzyczne dwukrotmie nagrodzone przez Instytut Goethego

   

      Praca metodą projektuczyli nauka przez działanie – od wielu lat doceniana i promowana w naszej szkole, każdego roku przynosi wymierne korzyści, nie tylko w postaci sukcesów konkursowych, ale przede wszystkim jest metodą poszerzania wiedzy uczniów w sposób nieszablonowy i daleki od rutyny szkolnej.

„Nauka języka obcego metodą projektu pozwala uczniom przyswoić żywy, autentyczny język oraz uświadamia im jego praktycznego zastosowania” – podkreśla Pani Małgorzata Maczuga – inicjatorka wielu projektów językowych. Również uczniowie zaangażowani w projekty po ich realizacji nie kryją zdumienia:  „Ile to słów, zdań, zwrotów obcojęzycznych można się nauczyć i zapamiętać… chyba na zawsze… i to podczas dobrej zabawy, jaką może być np. występ przed obiektywem kamery”.

Czytaj więcej...

Kto wykonał najpiękniejszy zielnik?

         

Wewnątrzszkolny konkurs klas 1. gimnazjum na najpiękniejszy zielnik, jak każdego roku, zorganizowała Pani Dorota Lucyna Rusztowicz. Konkurs ten wymagał od uczniów systematycznej, dokładnej pracy polegającej na zbieraniu, suszeniu i opisywaniu roślin. Uczniowie mieli za zadanie wykonać zielniki zawierające 20 pięknie zasuszonych i prawidłowo podpisanych całych roślin.

Czytaj więcej...

"Przyrodnik klasy VI"

        O tytuł „Przyrodnika klas 6.” rywalizowali uczniowie obydwu klas szóstych szkoły podstawowej. Konkurs polegał na prawidłowym rozwiązaniu 25. zadań zamkniętych oraz 10.  zadań otwartych (opisowych). Uczniowie wykazywali się wiedzą przyrodniczą, ekologiczną oraz umiejętnością prawidłowego zachowania się w otaczającym nas środowisku.

 

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy przyrodniczej- II miejsce Ewy Biernackiej

                                                                                                                 

       Uczniowie klas szóstych: Ewa Biernacka, Julia Ochałek, Zuzanna Kaleta, Dominik Leśniak wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej z uwzględnieniem ochrony przyrody powiatu jasielskiego i Beskidu Niskiego.

     Ten dwuetapowy konkurs został przeprowadzony w formie elektronicznej i polegał na rozwiązaniu przez ucznia zadań testowych oraz otwartych w określonym czasie. Ewa Biernacka - uczennica klasy VI b zajęła II miejsce! 

Opiekunem uczniów była Pani Lucyna Dorota Rusztowicz, a organizatorem konkursu: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Gratulujemy!