Narody Program Rozwoju Czytelnictwa


Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna działająca w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieździedzy już po raz drugi uzyskała środki finansowe na zakup nowości wydawniczych oraz doposażenie biblioteki i czytelni. Z pozyskanych środków realizowane będą również różnego typu inicjatywy promujące wśród dzieci i młodzieży czytelnictwo. Dofinansowanie otrzymano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 realizowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Koordynatorem programu będzie Pani Beata Biernacka, ale również uczniowie naszej szkoły mogą włączyć się w jego realizacje m.in. poprzez składanie propozycji inicjatyw czytelniczych, czy wybór pozycji książkowych, które chcieliby widzieć w księgozbiorze biblioteki szkolnej.

Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu "Nie badź zielony w temacie autyzmu"

   

 

Kwiecień dla całej społeczności szkolnej obfitował w wiele działań mających na celu przybliżenie tematyki AUTYZMU. Sprawcami całego tego przedsięwzięcia były: Urszula Jach-Byczek, Dominika Jarecka, Anna Merkwa, Mariola Orlof, Zuzanna Michalska. Dzieci i dorośli ze spektrum są obecni w naszym otoczeniu. Prawie każdy z nas, ma coraz częstszą okazję, aby ich poznać, dlatego warto zgłębiać ten temat.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazje poszerzać swoją wiedzę dzięki informacją zamieszczonym w gazetce wirtualnej oraz gazetce tematycznej na korytarzu szkoły. W klasach odbywały się zajęcia przybliżające tematykę autyzmu w oparciu o bajki, których bohaterami byli rówieśnicy naszych uczniów. Przeprowadzone zajęcia interaktywne cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. 

Czytaj więcej...

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Apel, wspólne odśpiewanie hymnu, i część artystyczna przygotowana przez uczniów to już tradycja obchodów Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wśród społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy. Było patriotycznie i przede wszystkim edukacyjnie. Uczniowie klasy 5 a, 6 oraz 7, pod opieką Pani Terasy Koreckiej, Pani Elżbiety Tutaj oraz Pana Marcina Balasy, przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z okresem poprzedzającym rozbiór Polski. To bardzo znaczący moment w historii naszej Ojczyzny, a najważniejszym elementem szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja jest edukowanie uczniów, zaszczepianie w nich patriotycznej postawy oraz szacunku do tradycji i historii narodu polskiego.

Czytaj więcej...

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…..

            

28. kwietnia uczniowie z klasy 4 oraz klas 5A i 5B przedstawiając społeczności szkolnej swoje talenty i pasje udowodnili, że nie tylko warto je mieć, ale przekonywali także, że pomagają one w codziennym życiu.  Ten, kto ma pasje jest szczęśliwy i zadowolony, nie pociąga go zabawa w świecie wirtualnym, ponieważ swój wolny czas przeznacza na rozwijanie pasji i własnych umiejętności. 

Uczniowie z kilku klas mogli na szkolnej scenie podziwiać tancerzy(Emilia Knap, Zuzanna Biernacka, Zuzanna Bykowska), modelarzy (David Szczyrba, Piotr Liszka, Małgorzata Kaszycka, Hubert Zapór, Marek Pikusa), przyszłe piosenkarki ( Maria Biernacka, Magdalena Sikora), mistrzynie grzebienia (Kamila Boroń), a także wędkarzy (Adrian Pepera), stolarzy (Szymon Teleś) i muzyków (Jakub Mocek). Ponad to Amelia Przewoźnik zachęcała do tworzenia kąpielowych kulek, a Barbara Michalec  tworzyła biżuterią. Do pokazania swoich pasji zachęciła uczniów Pani Teresa Korecka.

Dzień Dobra


Z inicjatywy Caritas Polska 25 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej  szkole „Dzień Dobra”, którego celem było docenienie pracy wolontariuszy oraz szerzenie idei niesienia dobra potrzebującym. W tym dniu uczniowie ubrali się na kolor żółty - symbol tej akcji, a wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas sprzedawali chlebki, będące cegiełkami na rzecz podopiecznych Caritasu. Organizatorem akcji były opiekunki Szkolnego Koła Caritas: Pani Beata Biernacka i Pani Elżbieta Tutaj.