Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Pożegnanie absolwentów szkoły

24 czerwca 2022 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. O godz. 8.00 odprawiona została Msza św. w kościele parafialnym w Bieździedzy, a rozdanie świadectw odbyło się godzinę później w szkolnej sali gimnastycznej. W dniu tym mury Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki opuściło trzydzieścioro absolwentów z klas 8 „a” i 8 „b”. Żegnali się z nami słowami:

„Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy, mili Goście!

          Nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęły lata odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły; lata, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach.

          Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu bowiem przeżywaliśmy nasze pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu przeżywaliśmy chwile, o których nie chcemy zapomnieć.

          Pożegnanie to czas rozważań i refleksji - smutny, ale jak wiele wnoszący w życie każdego człowieka, gorzki - ale nieunikniony. Czy więc tylko smutek i gorycz przepełniają nasze serca? Nie, towarzyszy im radość. Radość - bo mogliśmy stanowić cząstkę tej szkoły, bo poznaliśmy wyjątkowych ludzi, bo doceniono nas i wysłuchano, bo pokazano nam właściwą drogę życia, nauczono, jak bezpiecznie pokonywać jej wyboje i nieoznakowane zakręty.” 

Czytaj więcej...

Czytelnik roku 2022 wyłoniony!

        W ramach promocji czytelnictwa biblioteka szkolna przez cały rok prowadziła akcję pn. "Czytelnik miesiąca", w której cyklicznie wyłaniano najaktywniejszych  czytelników. Finałem akcji był wybór "CZYTELNIKA ROKU", którym został Norbert Boroń uczeń klasy 2 a.  Laureat konkursu otrzymał dyplom oraz upominek z rąk Pana Wiesława Jedziniaka podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego.

Finał akcji "Zbieramy plastikowe zakrętki"

   

       Szkolne Koło Caritas zakończyło całoroczną akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Jak wiadomo, ta ogólnopolska akcja ma na celu wspierania osób niepełnosprawnych m.in. poprzez zbieranie funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat aktywnie włączają się w wyżej wymieniona akcję. W bieżącym roku szkolnym najwięcej plastikowych nakrętek zebrali: 

Michał Kuryj kl. 4 a

Grzegorz Gozdecki kl. 4a

Kamila Boroń kl. 5 a 

Uczniowie zostali wyróżnienie podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego. Serdecznie gratulujemy im zaangażowania oraz godnej naśladowania postawy wolontariackiej. 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

       

      W maju br. uczniowie klas 1-8 wzięli udział w szkolnym konkursie pt. „ENGLISH IN MY LIFE”, który polegał na zabawie w spostrzegawczość celem odnalezienia języka angielskiego w otaczającym nas świecie. Swoje obserwacje należało przenieść na arkusz papieru tworząc słownik obrazkowy.

         Serdecznie dziękujemy za przekazane prace i prezentujemy listę zwycięzców wyłonionych przez Komisję Konkursową – Panią M. Famurat, Panią M. Janik i Pana R. Burowskiego:

Miejsce 1 - Bartosz Rączka

Miejsce 2 - Antoni Tobiasz

Miejsce 3 - Michał Kuryj

Wyróżnienia:

Piotr Liszka

Oliwia Tutak

Milena Słonka

Gabriela Wojdyła

 Gratulujemy i zachęcamy do dalszych sukcesów w przyszłości.

Galeria prac:

Czytaj więcej...