Rekolekcje szkolne "Moja droga do Jezusa"

 

W dniach od 18 do 20 marca br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Mariusz Bilski, a ich program dostosowany był do dwóch grup wiekowych. Uczniowie mieli okazję min. wysłuchać świadectwa Pana Bartosza z Krakowa, malowali plakaty o tematyce religijnej, obejrzeli film oraz wzięli udział w Adoracji i Sakramencie Pokuty. W rekolekcjach wzięły również udział dzieci przedszkolne z Ochronki Sióstr Serafitek w Bieździadce. Za czuwanie nad sprawnym przebiegiem tych trzech modlitewnych dni dziękujemy naszemu katechecie ks. Jakubowi, a Panu Dyrektorowi i parafialnej scholi za przygotowanie oprawy muzycznej Mszy Świętych.

Czytaj więcej...

Jonatan Maciejowski laureatem ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego!

Nigdy uczeń naszej szkoły nie osiągnął tak wysokiego wyniku w konkursie recytatorskim, jakiej to trudnej sztuki udało się dokonać Jonatanowi Maciejowskiemu- uczniowi klasy III a gimnazjum. Nie tylko zdobył I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, lecz również został doceniony przez publiczność, która przyznała mu Nagrodę Publiczności, a nie często zdarza się, by profesjonalne jury i widzowie byli tego samego zdania. Jonatan szlifuje swój talent w naszej szkole, startując w różnych konkursach i przeglądach recytatorsko-teatralnych, ale także doskonali  warsztat na zajęciach w Jasielskim Domu Kultury. Tym razem wystąpił z poezją Józefa Czechowicza i fragmentem prozy staropolskiej Mikołaja Reja.

Finał konkursu odbył się na Zamku w Lublinie. Konkursowi patronował  Lubelski Kurator Oświaty.

Czytaj więcej...

Pierwsze miejsce w Interdyscyplinarnym Konkursie „Z nurtem Wisłoki- poznajmy się”

       

Trzeci rok z rzędu uczniowie naszej szkoły zdobyli 1. miejsce w międzypowiatowym konkursie organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, który to konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podobnie jak w latach ubiegłych reprezentowali nas: Klaudia Kaleta, Julia Palar, Angelika Urban, Jakub Baran i Jakub Jędrzejczyk, a uczniów przygotowała do konkursu Pani Agata Ochałek-Skałba. Prezentacja nosiła tytuł: "Nie wszystko na sprzedaż".

Czytaj więcej...

Wyróżnienia dla Jagody Janik i Gabrieli Fary w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym


14 marca 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Radłowskiej miał miejsce finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko–Plastycznego: „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”. „Na konkurs napłynęło 596 prac – w tym 412 plastycznych i 184 poetyckich aż z 12 województw" – informuje Jadwiga Bieś, dyrektor szkoły i organizator konkursu. "Poziom konkursu był wysoki. Temat został wnikliwie przemyślany. Dużo jest elementów patriotycznych. Cieszę się, że za sprawą naszego konkursu coraz więcej osób w Polsce dowiaduje się o bł. Karolinie” – dodaje Jadwiga Bieś. Prace plastyczne Jagody Janik z klasy „0” oraz Gabrieli Fary z klasy III a zdobyły wyróżnienia i znalazły się wśród 20 najlepszych prac plastycznych wyłonionych w tym konkursie. Opiekunem uczennic była Siostra Wincenta.

Czytaj więcej...

Egzaminy 2019

Informacja dla Rodziców ósmoklasistów<<pobierz>>

Informacja dla Rodziców gimnazjalistów klas3<<pobierz>>