Warsztaty dla Szkolnych Klubów Sportowych

 

        10 grudnia br. uczniowie z naszej szkoły, realizujący ministerialny program „Szkolny Klub Sportowy”, wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Sprawdź swój stan sprawności fizycznej”. Warsztaty odbyły się pod patronatem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Ich głównym celem było zmotywowanie uczniów do dbania o swoją sprawność fizyczną i zdrowie. Uczestnicy warsztatów zostali poddani pomiarom somatycznym i pomiarom zdolności motorycznych, sprawdzili swoje zmysły, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wzięli udział w warsztatach „Wiem co jem” i muzyczno - tanecznych zajęciach rekreacyjnych. Opiekunami Szkolnego Klubu Sportowego są Pani Beata Biernacka i Pan Wojciech Wiejowski.

Czytaj więcej...

Jak co roku o tej porze...

6 grudnia br., zgodnie z obowiązującą tradycją, swoją wizytą zaszczycił nas Święty Mikołaj, obdarowując uczniów szkoły prezentami, słodyczami i pochwałą za całoroczne dobre zachowanie J. Uczniowie zadbali o miłą "mikołajkową" atmosferę, wybierając w tym dniu garderobę w kolorze czerwonym. Aby dodatkowo umilić uczniom oczekiwanie na wizytę Mikołaja Samorząd Szkolny zorganizował wyjazd do krośnieńskiego kina na film pt. „Dziadek do orzechów”.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo w konkursie „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie. Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.

        W ramach projektu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie. W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 - 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego. Na zakończenie projektu przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie. Do udziału w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie. Nadeszło 119 zgłoszeń, z czego 25 placówek uzyskało wyróżnienie jury konkursowego. Już niedługo nasza szkoła stanie się posiadaczem nagrody głównej w konkursie, czyli nowej tablicy interaktywnej.  Nauczycielką, która zachęciła uczniów do tworzenia haseł i zgłosiła je do konkursu, jest Pani Renata Makara.

 Czas poznać nasze hasło konkursowe! Oto ono:

Miasto, wieś i każda gmina

z Funduszami Europejskimi wielką przygodę zaczyna.

I to super mega jest,

że dzięki nim: pierworodny, zakochany, dziadek,

babcia, stryjek mamy

doświadczają wielkiej zmiany.”

"100 pytań na sto lat niepodległości"

Artykuł w przygotowaniu…

Młodzieżowy Teatr dla Niepodległej

Reprezentacja naszej szkoły,

czyli Teatr Szkolny

"Zielona Kurtyna"

 


     "28 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domy Kultury, na fali radosnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny, współorganizowany przez MDK w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące  w Kołaczycach, pod Patronatem Honorowym Starosty Jasielskiego"

Czytaj więcej...