Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie, za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za każdy pierwszy krok wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw, za uśmiech, serce i cierpliwość!

Dzień Edukacji Narodowej jest dla uczniów świetną okazją do podziękowania Nauczycielom za naukę i wychowanie, a pozostałym Pracownikom Oświaty - za organizację nauczania. Z tej okazji uczniowie klasy VI oraz przedstawiciele klasy III a gimnazjum wystąpili w akademii dedykowanej tym wszystkim, którzy tworzą polską edukację.

Czytaj więcej...

Urodziny Kubusia Puchatka 2018

Artykuł w przygotowaniu...

 

 

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Romer Kukulską

5 października 2018 r. odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Romer Kukulską - autorką opracowania „Dziennika Zofii z Drohojowskich  Romerowej z lat 1939-1948”, który powstawał, między innymi, w Bieździedzy  w czasie II wojny światowej.


Pani Barbara Romer Kukulska zaprezentowała książkę, która na pewno zainteresowała nie tylko pasjonatów lokalnej historii. Obecni na spotkaniu mieszkańcy gminy Kołaczyce wspominali rodzinę Romerów, mieli okazję dowiedzieć się o powojennych losach ostatnich właścicieli Bieździadki (Wilhelma Romera) i Bieździedzy (Elżbiety Romerówny), a nawet obejrzeć rodzinny album Romerów z początku XX wieku. Pani Romer Kukulska zwiedziła Bieździedzę wraz ze swoim bratem Adamem Romerem (notabene dziennikarzem sportowym i redaktorem naczelnym pisma „Tenisklub”) i wzruszona dzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w wiosce, w której jej babcia przeżyła kilka lat wojennej zawieruchy.

Czytaj więcej...

Lubię Cię, Chłopaku!


1 października br. odbyła się akademia z okazji Dnia Chłopaka.  Wszyscy "Nasi Chłopcy" – bez względu na wiek – przyjęli w tym dniu moc serdecznych życzeń. Nie zabrakło też muzycznej dedykacji, słodkich upominków i dobrej zabawy podczas drużynowej rywalizacji Panów. Za przygotowanie tego miłego dnia dziękujemy: Pani Alicji Namysł, Pani Teresie Koreckiej, Pani Renacie Samborskiej oraz Pani Małgorzacie Janik.  

Czytaj więcej...

Już 25 lat „Sprzątamy Świat” !

   

  Od 25. lat nasza szkoła bierze udział w akcji ekologicznej polegającej na oczyszczaniu okolicy ze śmieci i ich segregacji. Kolejne pokolenia uczniów z Bieździedzy i Bieździadki wychowują się w przekonaniu, że „Sprzątanie Świata” ma sens! Od początku szkolnym koordynatorem akcji jest Pani Lucyna Rusztowicz.

Czytaj więcej...