Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata” w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

w Bieździedzy

 

Szkoła w Bieździedzy liczy 320 uczniów. Dlatego jesteśmy bardzo dumni, iż włączając się w akcję „Wszystkie Kolory Świata” zebraliśmy kwotę 3.051zł, co pozwoli uratować 305 dzieci z Sierra Leone, czyli prawie tyle ile liczy cała nasza szkoła.

 


Po otrzymaniu materiałów do wykonania laleczek UNICEFU, Samorząd Szkolny przy wsparciu opiekunek: pani Renaty Stelmach, pani Renaty Samborskiej oraz pani Beaty Biernackiej, przeprowadził akcję informacyjną wśród wszystkich uczniów placówki. Zebranej na sali gimnastycznej braci szkolnej zaprezentowaliśmy film z Majką Jeżowską oraz wyjaśniliśmy idee projektu. W propagowanie akcji aktywnie włączyli się także ksiądz proboszcz Władysław Depa oraz ksiądz katecheta Krzysztof Sławniak, którzy podczas ogłoszeń parafialnych zapoznali z celami projektu i w imieniu uczniów poprosili parafian o pomoc w wykonywaniu laleczek.
Jak się później okazało, rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Rodzice uczniów bardzo „rozwinęli” się artystycznie i pomagając swym pociechom, stworzyli łącznie 176 laleczek!!! Aby wszyscy, którzy odwiedzają naszą szkołę mogli zobaczyć i podziwiać wykonane laleczki, w głównym holu budynku, zorganizowaliśmy ich wystawę.
Przedostatnim etapem realizacji projektu w ZSPiG w Bieździedzy było przygotowanie przez uczniów scenki teatralnej: „Wigilijna Ulica” jako podziękowania dla rodziców za pomoc przy szyciu laleczek. Po premierze tej sztuki (22 stycznia) odbył się kiermasz laleczek i mieszkańcy parafii po raz kolejny nie zawiedli – sprzedane zostały wszystkie!!! W tym miejscu chcemy podziękować każdej osobie, która czy to pomogła wykonać laleczkę, czy ją zakupiła. Możecie być Państwo z siebie dumni – uratowaliście życie 305 dzieciom. Dzięki Wam otrzymały one szansę na przeżycie. A kto wie, może one kiedyś w przyszłości, pomogą Wam.
Dla wszystkich uczniów (154), którzy przygotowali laleczki, zorganizowaliśmy loterię fantową, jako nagrodę za włączenie się w projekt „Wszystkie Kolory Świata”, by poczuli, że warto pomagać.
Jak się dowiedzieliśmy, laleczki UNICEFU, wykonane przez uczniów naszej szkoły pojechały nawet za granicę: do Turcji, Czech oraz Hiszpanii, a także są ozdobą biura Burmistrz Kołaczyc pani Małgorzaty Salacha i biura Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach – pana Tomasza Kalety.
W piątek – 24 lutego – zebrane pieniążki w kwocie 3.051zł, zostały wpłacone na konto UNICEF Polska. (Załączamy kopię przekazu pieniążków).
DZIĘKUJEMY!!!

Zdjęcia w galerii foto